Jak správně nasadit chytrou  ponožku Smart Sock?

Správné nasazení Smart Sock pomáhá zajistit, aby byla látková ponožka na noze dítěte pohodlná, a pomáhá předcházet upozorněním, že ponožka není správně umístěna a nemůže řádně měřit hodnoty. 

 • Každé balení obsahuje 4 látkové ponožky (2 velikosti v levém a pravém provedení). Vyberte si příslušnou velikost látkové ponožky pro levou nebo pravou nohu.
 • Po výběru velikosti zkontrolujte, zda je senzor správně připevněn k ponožce. Díl se senzorem by měl přesně pasovat do výřezu na ponožce.
 • Výřez se senzorem umístěte za malíček na vnější stranu chodidla dítěte.
 • Obtočte kratší popruh kolem přední části chodidla a zapněte na suchý zip nad prsty.
 • Poté obtočte delší popruh kolem zadní části kotníku a zapněte suchý zip na nártu. Ujistěte se, že popruh kolem kotníku správně pokrývá celý suchý zip od kotníku až po nárt.

Předcházení vzniku zarudnutí pokožky

U velmi malého procenta uživatelů chytré ponožky Smart Sock může dojít k zarudnutí nebo podráždění pokožky. Náš výzkum ve spolupráci s dermatology a pediatry ukazuje, že se v těchto případech nejedná o podráždění způsobené vysokou teplotou. Zařízení Smart Sock má totiž zabudované teplotní čidla, která zajišťují, že si senzor udržuje zcela bezpečnou teplotu. Zarudnutí pokožky obvykle vzniká kombinací tlaku, vlhkosti a tření. Podobně jako když si obujete nové boty, které vám nesedí, může tlak a tření způsobit podráždění kůže. Pečlivé dodržování pokynů společnosti Owlet výrazně minimalizuje riziko narušení nebo podráždění kůže na chodidle vašeho děťátka.

 

8 tipů jak zabránit zarudnutí pokožky

 1. Pravidelně střídejte nohy. Ponožku přesuňte z levé na pravou nohu alespoň každých 8 hodin.
 2. Denně kontrolujte podráždění kůže během prvního týdne používání a po změně velikosti ponožky každé 4 hodiny. Pokud na dané noze zaznamenáte podráždění, které přetrvává od předchozí noci, přerušte používání na postižené noze a postupujte podle níže uvedených pokynů, co dělat, když má vaše dítě zarudlou pokožku.
 3. Pravidelné ruční praní llátkové ponožky. Doporučujeme prát ponožku každé dva týdny nebo při jejím znečištění, aby se zabránilo podráždění. Před použitím je zcela vysušte.
 4. Minimalizace vlhkosti. Před umístěním se ujistěte, že je chodidlo zcela suché, a nepoužívejte pod zařízením pleťové mléko nebo jiné přípravky na pokožku. Rovněž se vyhněte dalším ponožkám nebo vrstvám látky přes zařízení, abyste zabránili nadměrnému pocení nohou. 
 5. Použijte správnou velikost ponožek a umístěte je na nohu, pro kterou jsou určeny.
  V krabici jsou přiloženy dvě velikosti látkových ponožek, velikost 1 a velikost 2, které se odvíjejí od hmotnosti vašeho dítěte. Jde vždy pro pár ponožek s rozlišením  pro pravou a levou nohu.
 6. Správné umístění ponožky. Zajistěte správné umístění a nastavení ponožky, sensor by měl být vždy na vnějším okraji chodidla. Ponožku příliš neutahujte.
 7. Kontrola zapínání na suchý zip. Při umísťování ponožky překontrolujte, zda se drsná strana suchého zipu nedotýká kůže. Pokud ano, bude třeba změnit polohu pásků.
 8. Udržujte látkovou ponožku v dobrém stavu. Zkontrolujte, zda nejsou ponožka a či látka okolo senzoru zmačkané, potrhané či jinak deformované, což by mohlo nepříznivě ovlivnit správné a pohodlné umístění ponožky. 

Co dělat, pokud má vaše dítě zarudlou pokožku

Nenasazujte ponožku na postiženou nožku a používejte ji pouze na druhé zdravé nožičce, dokud podráždění zcela nezmizí. Každé 4 hodiny kontrolujte kůži pod ponožkou, abyste se ujistili, že se podráždění neopakuje. Pokud se podráždění objeví na obou chodidlech, přestaňte ponožku používat. Opětovné použití ponožky a senzoru na podrážděnou pokožku může podráždění zhoršit.

Obraťte se na zákaznickou podporu, kde vám naši experti rádi poradí a pomohou předejít zarudnutí pokožky.

 

Ashley Poelman

Nákupní košík
Přejít nahoru