6 tipů pro měsíc bezpečnosti dětí

Pojďme se během letošního září zaměřit na dětskou bezpečnost –  koneckonců je to Měsíc bezpečnosti dětí. Existuje spousta možností, jak zajistit, aby vaše děťátko bylo v bezpečí a my vám nyní některé z nich představíme. Jako společnost založená rodiči a pro rodiče se Owlet zavázal nabízet řešení, které rodičům pomohou zajistit pro jejich děti bezpečí po celý rok.

Zde je šest tipů, které vám pomohou zajistit bezpečí vašeho děťátka tento i každý další měsíc!

 

Vždy dodržujte zásady bezpečného spánku

Miminka žijí v neustálém koloběhu jídla, spánku a potřeby vyměnit plenku. A i když je to vyčerpávající, je důležité vždy pamatovat na dodržování zásad, jak může miminko spát bezpečně: 

  1. Bez zbytečností: uložte děťátko do postýlky bez přebytečných přikrývek, polštářů nebo plyšáků.
  2. Na zádech: děťátko uložte vždy na záda, ať už zavinuté, nebo nezavinuté.
  3. V postýlce: děťátko by mělo vždy spát ve své vlastní postýlce nebo kolébce.

Dětská postýlka by měla mít pevnou matraci povlečenou dobře padnoucím prostěradlem. Pokud máte obavy, aby vaše děťátko zůstalo během spánku v teple, oblečte ho do pyžamka a použijte fusak.

Pečlivá kontrola autosedačky

Před odjezdem z porodnice již musíte mít v autě nainstalovanou dětskou autosedačku. Odhaduje se však, že více než polovina autosedaček je nainstalována nesprávně nebo není správně používána. Jste-li rodičem malého dítěte, je důležité se ujistit, že je autosedačka správně nainstalována a že je vaše děťátko při každém nástupu do auta správně připoutáno. Dopravní nehody jsou jednou z hlavních příčin úmrtí dětí mladších 5 let, proto je velmi důležité ujistit se, že děláte vše pro to, aby vaše dítě bylo na cestách v bezpečí.

Investujte do chůvičky

Mít děťátko pod dohledem je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zajistit jeho bezpečnost. Chůvička vám navíc může dodat klid, když nemůžete být s miminkem ve stejné místnosti.

Chcete-li kompletní řešení pro přehled o vašem miminku, vyzkoušejte Owlet Monitor Duo. Sleduje tepovou frekvenci, hladinu okysličení krve i kvalitu spánku – a zároveň přenáší video v HD rozlišení přímo do vašeho chytrého telefonu. Navíc si budete moci prohlížet a ukládat videoklipy a využívat technologii prediktivního spánku, abyste věděli, kdy by mělo miminko znovu usnout, a dostanete upozornění, kdykoli vás může potřebovat.

Krizový plán pro mimořádné situace

Bezpečí děťátka je třeba mít na paměti i mimo domácí prostředí. Přírodní katastrofy, jako jsou povodně, požáry a tornáda, každoročně postihnou tisíce rodin a plánování dopředu může ušetřit čas a stres a pomoci udržet celou rodinu v bezpečí. Chcete-li se připravit na možné mimořádné události:

  1. Vytvořte si seznamu kontaktů pro případ nouze
  2. Naplánujte si, jak zabezpečit  svůj domov a jeho okolí
  3. Sbalte si pohotovostní tašku s nezbytnými zásobami

Instalujte detektor kouře a oxidu uhelnatého

Ujistěte se, že je váš domov vybaven detektorem kouře a oxidu uhelnatého a že jsou v provozu. Každý měsíc je testujte a pravidelně kontrolujte baterie, abyste zajistili jejich stálou funkčnost. Všechny domy a byty by měly mít funkční hlásiče kouře a oxidu uhelnatého v každém patře a jeden v blízkosti zdrojů tepla, jako je kuchyně, krb či kotel. V případě požáru nebo úniku oxidu uhelnatého mohou tyto hlásiče zachránit život vaší rodiny.

 

Zajištění volných kabelů a šňůr

Elektrické zástrčky a dlouhé šňůry od žaluzií představují pro kojence a malé děti vážné riziko uškrcení. Zakryjte a zajistěte šňůry od lamp nebo monitorů a nikdy nedávejte dětskou postýlku nebo kolébku do blízkosti nezajištěných šňůr. Užitečným způsobem, jak mít děťátko pod kontrolou, je využití kamery Owlet Cam 2. Součástí jejího balení je také sada pro bezpečnou montáž na stěnu, aby se volné kabely nedostaly do malých ručiček, a lze ji bez obav namontovat nad dětskou  postýlku. Přenos dat z kamery je navíc zabezpečen, takže se k nim dostanete pouze vy a další povolané osoby. 

Měsíc bezpečnosti dětí je skvělou příležitostí pro rodiče a pečovatele, aby si osvěžili výše uvedené tipy pro dětskou  bezpečnost a poznali nové možnosti, jak svým dětem zajisti ještě větší bezpečí. Ke zvýšení dětské bezpečnosti je třeba zapojení širokého společenství lidí a společnost Owlet je hrdá, že může být partnerem rodin po celém světě.      

Madelyn Harris

Copywriterka Madelyn Harrisová pochází z jižní Kalifornie a žila a pracovala na mnoha místech po celém světě. Mezi její oblíbená místa patří Hoi An ve Vietnamu a Napier na Novém Zélandu.

Nákupní košík
Přejít nahoru